Kutsu lapse sünnipäevale tema parimad mängukaaslased. Nii on külalisteks lapsed, kes juba tunnevad üksteist ning ei vaja kohanemisaega. See muudab peo pidamise pingevabamaks ja palju lõbusamaks. Külaliste suur arv ei tee pidu paremaks, kuid teeb peo pidamise raskemaks ja kulukamaks. Peole ei pea kutsuma kõiki lasteaia- või koolikaaslasi ega ka külaliste õdesid-vendi või vanemaid (välja arvatud juhul kui lapsed on väga väikesed või kardavad üksi peole tulla/jääda). Paljud lapsevanemad naudivad vaba hetke, ning sinul ei ole nii suurt pinget lisaks lastele ka täiskasvanute lõbustamisel.

Kui kutsud peole ka täiskasvanuid, saad kaasata neid peo korraldamisse ja mängude juhtimisse, kuid ole selleks valmistunud. Vastasel juhul võib juhtuda, et täiskasvanud jäävad peomängudest eemale ning moodustavad omaette peo. See aga ei pruugi olla sama tore ja meeldejääv.

Kui peol on väikeseid beebisid, siis arvesta, et nemad ja nende vanemad ei taha või ei saa kõigis peomängudes osaleda.

Otsusta, kas pidu on ainult lapse sõpradele või ka nende õdedele-vendadele ja vanematele ning väljenda peokutsel oma soove selgelt kuid viisakalt.

Kui palju külalisi?

Vaid sina ise tunnetad enda ja peokoha piire. Arvesta, et peole kutsutud külalistel oleks lõbus ja tore. Ei ole midagi hirmutavamat ja ohtlikumat kui suur hulk omapäi mööda peopaika ringi jooksvaid ning tegevust otsivaid lapsi. Enne kui sa hakkad pidu planeerima, mõtle kui suurt hulka lapsi sa suudad kontrollida ja juhendada ning kui palju lapsi peoruum mahutab. Kas sul on võtta abiväge peo juhtimisel?

Kui kardad, et peale pidu valitseb kodus suur kaos ja korralagedus, siis piirdu väiksema arvu külalistega või otsi võimalusi pidada pidu väljaspool kodu. Kallis mängutuba ei ole peo korraldamiseks ainus lahendus. Kui kodus külalisi vastu võtta ei soovi, siis ideaalselt sobib teemapeoks kelgumägi, piknikuplats või spordisaal. Ole loov!

Ma ei taha jätta kedagi kutsumata!

See on sagedane dilemma, eriti väiksemate laste puhul. Proovige olla lasteaias või koolis kutsete jagamisel diskreetne. Kui sünnipäevalapse meeles pidamine ei ole lasteaias või koolis tavaks, siis räägi õpetajaga pisikesest sünnipäeva tähistamisest lasteaia- või klassiruumis ning luba kokkuleppel õpetajatega lapsel oma sünnipäeva puhul jaotada lasteaia või klassikaaslastele maiustusi või väikeseid kingitusi (kleepekaid, pliiatseid, õhupalle vms).

Edasi

 

« Tagasi