Üks korda läinud laste pidu sisaldab alati korralikult ette valmistatud ja planeeritud tegevusi, nii vaiksemaid kui ka tormakamaid. Alusta mängude või tegevustega, mis sobivad teineteisega tutvumiseks ja soojenduseks. Peo keskpaigas on hea lasta lastest energia valla ning lõpus teha asju, mis „jahutavad“ maha. Mängud tuleks mängida enne söömist ja kinkide avamist, sest söömisel ja kinkide avamisel on raske lapsi ohjata ning selleks ajaks võiks olla suurem osa energiast juba rakenduse leidnud.

Vali õiged tegevused

Õige mäng on selline, mis suudab lapsed tegevusse haarata. Kaasa kindlasti oma laps tegevuste planeerimisse. Kui sinu lapse arvates on mäng vahva, siis suure tõenäosusega meeldib see ka tema sõpradele. Arvesta tegevuste valikul alati peoruumi võimaluste ning laste vanusega.

Ole ette valmistunud

Arvesta, et kõik külalised ei saabu ühel ajal ning võib juhtuda, et keegi tuleb kokkulepitud ajast varem. Ole külaliste saabumiseks ette valmistunud ja leia varem saabunud lastele rahulikumat tegevust. Näiteks lase neil joonistada endale kohakaart, värvida peo teemalist värvilehte või panna kokku puslet.

Mõtle välja tegevused ning pane mängudeks vajalikud asjad ning lastele jagatavad auhinnad valmis enne pidu. Ole kindel, et mängureeglid on aru saadavad ja sa oskad neid lastele selgitada.

Ole paindlik

Ära satu paanikasse kui mõni mäng ei lähe käima või ei haara lapsi kaasa. Sa võid teha kiirelt mõned muudatused reeglites või lõpetada mängu ja suunata lapsed uue tegevuse juurde. Kui korraldad õuepidu, ära lase oma pidu rikkuda ilmataadi tujudel, ole valmistunud ilma muutuseks ning planeeri tegevusi ka „vale“ ilma puhuks.

Kõik võidavad

Pidu peab laste jaoks olema pingevaba ja tore. Keegi ei peaks lahkuma sünnipäevalt kaotajana. Võistlusmängud on nauditavad vaid neile mängijatele, kes võidavad. Mängus viimaseks jäämine võib rikkuda mõne, eriti väiksema, peolise tuju. Pettumus, kurbus ja pisarad ei käi ühegi peo juurde.
Väldi pisaraid valides mänge, kus ei ole võitjaid ja kaotajaid. Kui soovid mängude käigus auhindu jagada, proovi stiili „kõik võidavad“ ning jaga peale mängu lõppu igale osalejale väike meene või maiustus. Auhinnad ei pruugi olla hinnalised. Auhinnaks sobib kompvek, pliiats, kustukumm, kleepekas jne. Ära unusta ka sünnipäevalast!

Edasi

« Tagasi