peotort
Laste peotoit peab olema lihtne aga eriline!

Mida lastele süüa pakkuda? Kui palju toitu on vaja? Kust saab kõige ilusama ja maitsvama peotordi? Need on küsimused, mis enne pidu lapsevanema peas liikuma hakkavad.

Lastele pakutav toit peab olema enne kõike tervislik. Liiga palju suhkrut toidus ja jookides võib põhjustada lastes hüperaktiivsust ning seeläbi muuta peo ohjamise raskendatuks. Ole teadlik ka külaliste võimalikest allergiatest!

Kui soovid lapsi rõõmustada, valmista või osta lapsemeelse ja põneva välimusega kuid lihtsate ja tuttavate maitsetega peotoite!

Toidu kogustega ei maksa üle pingutada. Arvesta, et lapsed söövad sageli igast toidust mõne ampsu, seega serveeri toidud väikeste portsjonitena. Võtmesõnaks on mini! Valmista pisikesi suupisteid, minimuffineid, lõika pitsa sektoriteks, tükelda juurikad ja puuviljad jne.

Kui valmistad toidu ise, vali toit, mida saab enne peo päeva valmis teha ning külmkapis säilitada. Nii ei kurna sa ennast vahetult enne pidu ära ning sulle jääb rohkem energiat peo olulisema osaga, mängudega, tegelemiseks ning lastega lustimiseks.

Peomenüü koostamisel arvesta, et toidust olulisemad on lastele põnevad tegevused ning lihtsalt lahe olemine. Lisaks võivad väiksemad lapsed võõrastada ning toidust sootuks keelduda, eriti kui tegemist on nende jaoks tundmatu roaga.

Ilusa pildiga värvikirevad lauanõud ning kaunilt kaetud peolaud kutsuvad kindlasti ka kõige häbelikuma külalise toitu maitsma!

peopilt1

Pea meeles, et kui võõrustad teismelisi ja eriti kasvueas poisse, siis pead arvestama suuremate toidu kogustega kui väiksemate laste puhul. Sellises vanuses lapsed võivad omada üllatavalt suurt söögiisu.

Väike nipp peopäevaks

Kui pidu on läbi ja külalised on lahkunud, tahavad kõik sinu pereliikmed, kaasa arvatud sünnipäevalaps, kindlasti süüa. Kui sa ise pidu korraldasid ja mänge organiseerisid, ei olnud ka sinul arvatavasti söömiseks aega. Kindlasti ei ole sa just vaimustunud mõttest kohe peale peo lõppu köögis kokkama hakata, seega telli või valmista peotoitu natuke rohkem ning pane sellest osa enne pidu külmkappi peo lõppu ootama. Sünnipäevatoit maitseb peale suuremat pinge langust ja õnnestunud pidu kõigile eriliselt hea :)

Loe lisaks:

 

Mida söögiks pakkuda?

Kui palju toitu on vaja ja kuidas toitu serveerida?

Tort - kõige olulisem peotoit!

Allergia ja pidu

 

« Tagasi