Ariel pidu Kas oled kohanud Merineitsit? Merelainete loksumine, sätendav päike ja merepõhja vajunud saladused meelitavad ta kindlasti kohale.

 

Dekoratsioonid
  • Kata laud merineitsi-teemalise või meresinise laudlinaga, aseta lauale kaunistuseks paberist volditud kalu, teokarpe ja võltspärleid.
  • Riputa ruumi kalavõrk, siniseid ja rohelisi jõulutulesid, kaunista lipukeste ja õhupallidega. Kalavõrgu asemel võid osta aianduskauplusest viljapuude katteks mõeldud plastikmaterjalist võrke.
  • Valmista koos lapsega ehtelaegas. Selleks kleebi sobivas suuruses tühi pappkast värvilise paberiga üle ning joonistage vildika või värvidega peale kaunis muster. Kaunista soovi kohaselt kuldse või hõbedase värvi või kleepekatega. Suurem karp topi poolest saadik kokku kägardatud jõupaberit täis ning kata plastmassehete, teokarpide, klaaskuulide või muu varandusega.

    ehtelaegas

  • Võite lõigata värvilisest paberist välja ka teemaga sobivaid kujundeid kalakesi, merekarpe, merineitsisid ning neid akendele ja seintele kleepida. Kasuta kleepimiseks isekleepuvat kleepmassi, siis on peale pidu kujundeid lihtne eemaldada.
  • Aseta igale külalisele pähe väike Merineitsi teemaline peavõru.
  • Enne pidu valmista ette või osta materjal Merineitsi käe- või kaelaketi tegemiseks. Võite kasutada poest ostetud pärleid või plastmasskuulikesi, aga sama hästi sobivad ka kangast lõigatud ribad, lõngajupid, tükkideks lõigatud joogikõrred, värvilised makaronid vms.

 

Tegevused ja mängud

Merekarbi jaht

Vaja läheb mere-teemalisi liivavorme või teokarpe, liivakasti või suuremat liivaga täidetud konteinerit, liiva ja liivaämbreid.

Peida merekarbid liiva alla. Anna igale külalisele liivaämber ning väike kühvel. Jaga lapsed paaridesse ning lase neil 10 sekundit liivakastis kaevata ning mereelukaid otsida. Kui kõik on saanud kaevata, vaheta leitud esemed auhindade vastu välja. Soovi korral võid ka leitud esemed auhindadeks jätta.

Merineitsi jooks

Vaja on tugevamast materjalist kotti merineitsidele saba meisterdamiseks, paela ning iga võistleja jaoks merineitsi tiaarat.

Võistlejad heidavad kõhuli, ning asetavad jalad kotti. Koti suu ning jalalabade osa seotakse paelaga kinni, et moodustuks merineitsi saba. Kõik külalised roomavad kõhu peal toa teise otsa, võtavad ühe tiaara, panevad pähe ning roomavad tagasi. Tiaarad jäävad merineitsidele kingituseks.

Mereloomade arvamismäng

Mängu jaoks printige või lõigake välja meres elavate loomade ja kalade pilte. Iga osaleja kohta üks pilt. Kirjuta pildi alla suurelt merelooma nimi. Kinnita mängija seljale üks pilt, nii et mängija seda pilti ise ei näe. Mängija keerab teistele selja ning hakkab esitama „kas“ küsimusi. (Kas tal on jalad? Kas ta on sinine? Kas ta on kala? jne).

Enne mängima hakkamist veendu, et lapsed tunnevad neid loomi või kalu, kes seljale on kinnitatud. Nimetage üheskoos meres elavaid loomi ja kalu ning seda mis neid kõige paremini iseloomustab.

Maa ja vesi

See vahva mäng nõuab mängijate tähelepanu.

Kui mängujuht hüüab maapinda kirjeldava sõna „maa“, „muld“, „liiv“ , „muru“ jne, hüppavad mängijad ettepoole kui mängujuht hüüab veekogu kirjeldava sõna „vesi“, „jõgi“, „järv“ , „meri“ jne hüppavad mängijad tahapoole. Mängija, kes hüppab valele poole, langeb välja.

 

Mõista-mõista

Täida läbipaistev anum merekivikese kommidega. Loe enne anumasse asetamist kommid üle ning märgi nende arv üles. Palu külalistel väikesele paberitükile kirjutada mitu kommi nende arvates anumas on. Kes kõige täpsemalt arvab, saab auhinna.

Merineitsi puzzle

Enne pidu prindi internetist või ajakirjast välja Merineitsi pilte. Kleebi iga pilt tugevamale paberile ning lõika pilt 2, 3 või 4 tükiks. Peida tükid peoruumi. Iga mängija peab leidma ühe puzzle tüki ning seejärel paarilise kellel on sama puzzle teine tükk.

Tordi jaht

Mängu eesmärk on leida üles sünnipäevatort. Mänguks on vaja torti, paberilipikuid, vildikat või sulepead, merekarpi. Kirjuta lipikutele vihjeid aarde leidmiseks. Üks vihje peab viitama järgmisele ja alles viimane reedab aarde asukoha. Esimene vihje pane tühja merekarpi. Edasised peida vastavalt võimalusele nii mitmekesiselt kui suudad. Et lihtsustada leidmist võid vihje peidupaiga juurde panna mõne märgi, näiteks väikese kalakese või Merineitsi pildi. Mängu mängivad kõik koos. Vihje leidja loeb vihje alati kõva häälega teistele ette.

Kuna torti on terve peo vältel raske peita, on mõistlik koostada juhised nii, et lapsed vahepeal peoruumist välja lähevad ning saad samal ajal tordi külmkapist välja tuua ja peidukohta (näiteks peolauale) asetada.

« Tagasi