wall-e pidu Maha jäetud planeet, kus elab üks robot, näeb peagi uut elu. Wall-E toob sõbrad kokku! Pidu tehnikahuvilistele ja maailma heaolust hoolivatele sõpradele.

 

Dekoratsioonid
  • Wall-E peoruumi dekoreerimisel kasuta palju fooliumit. Sellest saad lõigata tähed ja taevakehad, mida riputada alla laest või kinnitada ukseraamidele, kardinatele ja valgustitele. Foolium annab erilise efekti just vähese valguse juures. Riputa ruumi tumedates toonides õhupalle või kangareste. Tume taust lisab efekti. Võid kasutada tähistaeva efekti saamiseks elektriküünlaid.
  • Soovi korral võid riputada laest alla terve päikesesüsteemi, kuid piisab ka juba mõnest taevakehast, et luua atmosfääri. UFOd on selle teema juures kohustuslikud osad. UFOsid saad erinevaid asju fooliumiga üle kleepides. Laheda UFO saab, kui kleebid kaks pabertaldrikut omavahel kokku.
  • Lõigake ajakirjadest välja või otsige internetist Wall-E ja planeetide pilte. Kleepige seinale postreid ja pilte. Kasutage kleepimiseks isekleepuvat kleepmassi, siis on peale pidu kujundeid lihtne eemaldada.
  • Kata laud Wall-E teemalise laudlina ja lauanõudega. Aseta lauale kaunistuseks lillepott filmist tuntud lillekesega.

 

Tegevused ja mängud

Wall-E, kus sa oled?

Selle mängu jaoks vajad ühte raadio teel juhitavat mänguasja, kõige paremini muidugi sobib väike robot. Mängijad jagunevad peitjaks ja otsijateks. Üks mängija peidab Wall-E (mänguasja) ära. Teised on sel ajal teises ruumis. Kui Wall-E peidetud, tulevad teised otsima. Kui keegi autot ei leia, hüüavad nad Wall-E’t. Selle peale saab peitja liigutada Wall-E’t puldist edasi-tagasi nii, et teised kuuleksid liikumist. Kes esimesena Wall-E leiab, on järgmine peitja.

Tundmatu lendava objekti ehk UFO ehitamine

UFO meisterdamiseks on vaja 2 pabertaldrikut, fooliumit ning liimi või klammerdajat, markereid või kleepekaid. Keera taldrik tagurpidi ja kata fooliumiga, keera fooliumi servad taldriku alla (söömisel taldriku ülemine külg). Tee nii kahe taldrikuga ja klammerda need klammerdajaga kokku nii, et fooliumiga kaetud küljed jääksid väljapoole. Kui klammerdajat ei ole, aitavad ka kirjaklambrid või liim. Nüüd ongi UFO põhimõtteliselt valmis, kuid kuna iga UFO on eriline, siis oleks lahe neid kaunistada illuminaatorite ja mootoritega. Lase loovusel möllata.

Wall-E ja sõbrad

Meisterda ise roboteid! Selleks on vaja erinevaid karpe (väiksemad ja suuremad kingakarbid, hommikuhelveste karbid). Enne pidu teibi karpidel kaaned kinni, kata logod ja muud sümboolika kinni (värvi karbid eelnevalt või kleebi valge paberiga üle).

Peol anna lastele karbid, et iga üks saaks meisterdada omale roboti. Kui lapsi on rohkem kui karpe, moodusta paarid või meeskonnad. Anna lastele pliiatsid, värviline paber ning liim karpide robotiteks muutmiseks. Nööbid, litrid ja värviline traat on kindlasti komponendid, milleta ükski õige robot valmis ei saa.

Oma planeet

Nüüd saab igaüks endale päris oma planeedi. Selleks, et planeeti teha on vaja ümarat eset. Sobib vahtkummist pall, sobib ka õhupall. Edasi ongi vaja muuta pall planeediks. Selleks kasutatakse liimi, värve, värvilist paberit, ajalehti või kleepekaid. Kata pall liimiga ning kleebi sellele ajaleheribasid ja värvilise paberi tükke. Arvesta, et eestlased on planeetide avastamisel ja uute planeetide meisterdamises kõvad tegijad. Esimene eestlane, kes oma planeedi ehitas oli teatavasti Toots. Sarnaselt Tootsile võib iga planeedimeister oma planeedile ka nime anda.

Istuta Wall-E lill

Anna igale lapsele lillepott, mulda ning üks lilleseeme. Istutage seeme mulda ja katke pott pealt toidukilega. Iga laps saab lille koju kaasa.

« Tagasi