barbie pidu Glamuur, mood, make-up. Ühel õigel Barbie peol on olemas kõik see ja palju, palju enam.

 

Dekoratsioonid
  • Kata laud Barbie teemalise või sobivat tooni laudlinaga. Kasuta teemakohaseid salvrätte, taldrikuid ja joogitopse. Aseta lauale kaunilt riietatud Barbie nukk või nukud.
  • Kasuta peokohas meeleolu loomiseks õhupalle ja serpentiine.
  • Kangapoest leiad kindlasti õhemast nailonriidest kangareste, millest saad sobivaid dekoratsioone meisterdada. Kaunista peoruumi ukseraam nii, et see näiks barbie lossi sisekäiguna.
  • Valmistage salvrättidest lillekesi, kaunista need kunst-teemantitega ning kasutage dekoreerimisel.
  • Kingi igale saabuvale külalisele Barbie-tiaara.

 

Tegevused ja mängud

Barbie käekott

Mänguks on vaja Barbie käekotti ning muusikat. Pane tüdrukud ringi istuma ning ulata ühele neist Barbie käekott. Kui muusika hakkab mängima hakkavad tüdrukud käekotti kella-osuti liikumise suunas teineteisele edasi andma. Kui muusika katkeb, langeb mängija kelle käes on parajasti käekott järgmiseks ringiks mängust välja. Välja langenud mängija võib näiteks järgmise ringi ajal olla muusika eest vastutav. Täida Barbie käekott enne mängu algust kommide ning jaota mängu lõppedes igale lapsele auhinnaks üks komm.

Liigu, liigu, stopp

Lõika tugevast paberist või papist mõned suured ümmargused rattad ning kleebi neile Barbie teemalisi pilte ja kirjuta järjekorra number. Kui lapsi on palju tee sama numbriga rattaid topelt. Moodusta ratastest põrandale ring või kaks-kolm rada, mille otsad kohtuvad. Lõika ka väikesed paberilipikud, millele kirjutad samad numbrid. Pane lipikud ämbrisse või kaussi. Mäng käib nii, lapsed käivad mööda rada hüpates ühelt paberilt teisele, kuni mängujuht hüüab seis. Seejärel võtab mängujuht ämbrist suvalise paberilipiku ning avab selle. Need lapsed, kes seisavad selle numbriga paberil, mis on avatud lipikul, saavad auhinna. Näiteks kleebise vms.

Mis on kadunud?

Aseta küpsetuspaberi suurusele alusele Barbie lemmikesemed, näiteks tiaara, huulepulk, Barbie kingad, lemmikloomad või muud aksessuaarid. Üks mängija läheb hetkeks teise ruumi, samal ajal võta aluselt üks või mitu eset ära ja kutsu mängija ruumi tagasi. Mängija peab ära arvama, mis Barbie ese on kadunud. Mängige nii mitu korda, et kõik mängijad saavad arvata.

Üksik lill

Põrandale asetatakse mängijate arvust ühe võrra väiksem arv värvilisest paberist lõigatud lilleõisi. Lilleõis peab olema nii suur, et laps mahuks sinna peale seisma. Mängijad võtavad kätest kinni ja moodustavad ringi. Muusika pannakse mängima ning mängijad hakkavad päripäeva ringis kõndima. Kui muusika lõpeb, peab iga mängija leidma endale lilleõie ja sellele seisma. Mängija, kes lille ei leia, langeb mängust välja. Üks lilleõis võetakse taas vähemaks ning mäng jätkub. Kingi igale osalejale mängu lõppedes mälestuseks salvrätist meisterdatud lilleõis.

Värvi ise

Võta üks Barbie värvi ise joonistusvihik laiali, jaota pidulistele ja korralda värvimise võistlus. Kasutage sädelevaid vildikaid ja kaunistusi. Igaüks saab oma värvitud Barbie muidugi koju kaasa.

Barbie ilusalong

Loo ilusalong, kus pidulised saaksid kordamööda üksteist Barbie sarnaseks ehtida. Omal kohal on Barbie lauvärvid ja huulepulgad, parfüümid, juukseharjad, juukseklambrid, tattood jms.

NB Kasutage ainult lastele mõeldud kosmeetikat ja näovärve! Hoiduge juuksesirgendajatest, lokitangidest, kääridest jms, mis võib lastele ohtlik olla.

Barbie moeateljee

Anna lastele riideid ja /või aksessuaare, millega nad saaksid ennast Barbie’ks muuta. Võid anda ka oma riideid ja kingi. Aita lastel üksteist riietada. Tee igast lapsest pilt. Pildid võid tänutähena hiljem lapsevanemate e-postile saata.

Minu armas Barbie

Palu kõikidel külalistel võtta peole kaasa oa lemmik Barbie. Tooge välja oma sünnipäevalapse Barbie kraam (nukud, autod, riided, aksessuaarid). Jäta piisavalt aega Barbiedega mängimiseks.

« Tagasi