lego pidu  

 

Dekoratsioonid
  • Kaunista peoruum lego klotside värvides õhupallide ja serpentiinidega. Kata laud kollastes, punastes, rohelistes või sinistes värvides laudlina ning lauanõudega. Meisterdage lego klotsidest salvrätihoidja või nimesiltide alused. Osta triibulist ehituslinti ning piiritle sellega peo ala.
  • Prindi lego kodulehelt välja postreid ja pilte ning riputa seintele või tee nendest lae alla riputamiseks bännereid. Lego kodulehelt leiad alla laadimiseks ja välja printimiseks ka kohakaarte, lego teemalisi sünnipäevakutseid, kleepekaid ja muud põnevat.
  • Valmistage suuri lego klotse. Värvi suuremad pappkarbid punaseks, siniseks, kollaseks või roheliseks. Kasuta sama tooni värvilisi joogitopse. Lõika joogitopsid ülemiselt poolt veerandi jagu madalamaks ja liimi suure karbi külge, nii et moodustuksid hiiglaslikud lego klotsid.

 

Tegevused ja mängud

Mitu klotsi on purgis?

Täida purk lego klotsidega (loe need ise enne üle) ning lase külalistel arvata kui mitu klotsi purgis on. Kõige täpsemini arvanud mängija saab auhinna.

Lego täpsusvise

Otsi kitsa suuga purk, mille avast lego klots lihtsalt läbi mahub. Mängija seisab nii, et purk asub tema jalgade vahel ning proovib lego klotsi pudeli suust sisse kukutada. Iga mängija saab kolm katset.

Lego ehitamise võistlus

Too välja vajalikul hulgal lego klotse ning prindi Lego (lego.com) kodulehelt lihtsamaid juhiseid klotsidest asjade meisterdamiseks (loomad, auotd, majad). Kui klotse on vähe jaota lapsed võistkondadeks. Võistkonna ülesanne on vastavalt juhendile ese valmis, ehitada. Võidab kiirem võistkond. Oluline on aga ka see, et ehitis oleks selline nagu juhendil näidatud.

Üllatustekarp

Mängimiseks on vaja muusikat, väikest kaanega karpi ja väikest meenet igale mängijale. Värvi väike kaanega karp või tops lego klotsi toonides või kleebi värvilise paberiga üle. Peida karpi nii mitu väikest üllatust kui palju on mängijaid. Mäng on huvitavam kui üllatused on erinevad ja karp ei paista läbi.

Mängijad istuvad ringselt. Pane muusika mängima ning ulata ühele mängijatest karp. Kui muusika hakkab mängima hakkavad lapsed karpi kella-osuti liikumise suunas teineteisele edasi andma. Kui muusika katkeb, langeb mängija kelle käes parajasti karp on järgmiseks ringiks mängust välja. Välja langenud mängija võib aga võtta karbist lohutuseks väikese üllatuse. Mängi mängu nii kaua kuni kõik on üllatuse saanud.

Ehita torn

Mängijad saavad enda kasutusse hulga lego klotse ning peavad 2 minuti jooksul ehitama legodest torni. Kes ehitab kõige kõrgema torni, mis ka ise püsti püsib, on võitja.

Mängimise aeg

Too välja kõik legod ja luba igaühel ehitada midagi vabal valikul lego klotsidest. Anna aega meisterdatud esemetega mängimiseks.

« Tagasi