talvepidu

Talvisel ajal kui väljas lund napib või siis on hoopis õues liiga külm suurema peo pidamiseks, saab vahva lumepeo korraldada ka tubastes tingimustes. Kasuta talvemeeleolu loomiseks ruumi dekoreerimisel ohtralt paberist lumehelbeid, valget serpentiini, lõngast jääpurikaid ja helesiniseid õhupalle. Et üldpilt liiga külmaks ei muutuks, kata peolaud punaste-siniste-kollaste või värviliste teemanõudega.

Paku söögiks heledat tooni „lumist“ toitu (valget salatit, heledamaid puuviljalõike, võileibu, küpsiseid jne), värvilistelt nõudelt serveerituna näeb hele toit väga efektne välja.

Ka ühe valge lumememme-tordi meisterdamine on lihtsamast lihtsam. Kui sulle küpsetada ei meeldi, kasuta poest ostetud ümmargusi tordipõhjasid, kohupiima ja vahukoort. Lõika tordipõhjad erineva suurusega ketasteks. Iga ketas lõika omakorda keskelt pooleks ning määri põhjade vahele moosi ning vahukoore-kohupiima segu. Aseta uuesti kokku pandud tordipõhjad lumememme kujuliselt alusele ning kata vahukoore ja kohupiima seguga. Pane lumememmele kaunistuseks päris porgandist või siis martsipani-porgandist nina, silmadeks ja nööpideks viinamarjad, külmutatud mustsõstrad või kummikommid ning vaimustav lumepeo tort ongi valmis.

Tubase lumepeo muudad lõbusaks allpool toodud peomängudega.

Mänge sobib mängida ka jõuluõhtul vahelduseks söömisele ning laste jõuluvana ootuse kergendamiseks.

 

Tegevused ja mängud


Paki kingitus lahti.

Mängimiseks on vaja tühja karpi, pakkepaberit, komme või muid auhindu ning sobivat muusikat.

Võta üks sobivas suuruses kaanega karp, näiteks väiksem kingakarp ning pane selle sisse väikeseid auhindu või komme. Nüüd paki „kingitus“. Pane kingituse ümber mitmeid kihte pakkepaberit.

Mängimiseks istuvad lapsed ringis põrandale. Pane muusika mängima. Niikaua kuni muusika mängib, ulatatavad mängijad kingitust käest kätte. Kui muusika lõpeb, eemaldab mängija, kelle käes on sel hetkel „kingitus“, „kingituse“ ümbert pakkepaberi. Muusika hakkab jälle mängima ning pakk käib ringjalt käest kätte. Tegevust korratakse seni, kuni kõik pakkepaberi kihid on eemaldatud. „Kingituse“ sisu jagatakse mängijate vahel ära.


Lumepalli slaalom.

Mängimiseks on vaja valget palli (väga hea on käsitööpoodides müüdav väike valge käsitöö pall) ja pliiatsit.

Mängimiseks aseta põrandale kurikaid või muid märke, mille ümber peab lumepalliga slaalomit sõitma. Tee kaks ühesugust rada ja jaota mängijad kahte võistkonda. Kumbki võistkond saab endale pliiatsi ning lumepalli.

Märguande peale asetatakse pall põrandale ning pliiatsiga lükates läbitakse võistlusrada lõppjooneni ja tagasi oma võistkonna juurde. Võidab võistkond, kelle mängijad esimesena raja läbivad.


Lumesõda

Mängimiseks on vaja salvrätte ning kummalegi meeskonnale ämbrit, karpi või korvi lumepallide hoidmiseks. Iga mängija võtab ühe salvräti ning kortsutab selle vaid ühte kätt kasutades lumepalliks. Ühte kätt kasutades jäävad lumepallid pehmed. Kui pall on valmis, asetatakse see oma meeskonna ämbrisse.

Lumesõja mängimiseks märgi maha joon. Üks võistkond asub ühele poole joont, teine teisele poole. Kui ütled läks, hakkavad mõlemad võistkonnad viskama lumepalle vastasmeekonna poole, teisele poole joont. Lase mängijatel umbes 2 minutit lumepalle loopida. Võidab see võistkond, kelle poolel on lumesõja lõppedes vähem lumepalle.


Lumememm

Mängimiseks on vaja igale võistkonnale kääre, ühte rulli valget WC paberit, erinevaid värvilisi pabereid ning mütsi või kübarat.

Võistlemiseks jaota mängijad 3-5 kaupa võistkondadesse. Meeskonnad valivad endi seast ühe võistleja, kellest saab lumememm. Kui sa ütled läks, mähivad võistlejad ühe liikme WC paberit kasutades lumememmeks. NB! Silmad, nina ja suu peavad jääma vabaks! Kui lumememm on valmis, hakkab meeskond teda kaunistama, kasutades värvilist paberit ja mütsi. Et võistlus ei veniks liialt pikaks, anna ette kindel aeg lumememmede meisterdamiseks. Võstluse lõpus jagage auhindu kõige armsamale lumememmele, kõige hirmsamale, kõige naljakamale, kõige kiiremini valmis saanud lumememmele jne. Oluline on, et kõik võistkonnad saavad auhinnatud.


Plastiliinist lumememme meisterdamine

Meisterdamiseks on vaja väikest papist alust, plastiliini, kangaribasid või paela, liimi, vatti ja väikesi oksaraage.

Annan igale lapsele lumememme meisterdamiseks valget plastiliini. Lumemehe silmad, nina ja nööbid tehakse värvilisest plastiliinist. Siduge lumememmele kaela kangaribast või paelast sall, kätte väikesest oksaraost luud. Asetage lumememm papist alusele ning kleepige alusele tema ümber lumehangedeks valgeid vatipalle. Lumememme saavad külalised kingitusena koju kaasa võtta.


Jääpurika jaht.

Peida ruumi erineva pikkusega valgeid nööri või lõngajuppe. Peida neid võimalikult lihtsatesse kohtades, riputa seinakaunistuste külge või lae alla. Vajadusel aita lapsel leitud jääpurikas oma kätte saada. Iga laps peab leidma ühe jääpurika. Võistluse võidab see, kes leiab kõige pikema jääpurika.


Kalapüük jääaugust.

Mängimiseks on vaja suurt kasti, suurt paberit, magnetiga õnge, paberist välja lõigatud kalu, klammerdajat.

Vali kast vastavalt oma õnge suurusele. Kleebi kastile peale paber ning lõika selle sisse piisava suurusega „jääauk“. Võid vahvama tulemuse saavutamiseks värvida kastile asetatavale paberile valge ja sinisega jääaugu kujutise.

Lõika värvilisest paberist välja erinevaid kalu. Kirjuta igale kalale auhinna nimetus või number, mille järgi hiljem auhindu jagad. Iga kala külge vajuta dokumendi klammerdajaga klamber.

Võistlejad hakkavad jääaugust õngega kalu püüdma. Iga võistleja saab endale kalale märgitud auhinna.


Leia lumehelves

Mängimiseks on vaja erineva mustriga paberist välja lõigatud lumehelbeid. Valmista neid enne pidu vajalik arv, igat liiki lumehelvest kaks tükki. Oluline on, et lumehelveste muster erineks üksteisest tunduvalt, nii, et lumehelvestel on võimalik vahet teha.

Igast lumehelbepaarist ühte kasuta ruumi dekoreerimisel. Kleebi neid seintele, kinnita kardinatele või aseta mujale nähtavasse kohta. Kui jõuab kätte lumehelveste leidmise mängu aeg, too välja kõik lumehelveste paarilised. Iga võistleja saab endale lumehelbe ning peab toast leidma täpselt samasuguse lumehelbe. Jaga kõikidele võistlejatele auhindu.

« Tagasi