suvepidu Kui sa mõtled suvest, siis ilmub kujutlustesse kuum rannaliiv, päikese käes sillerdav vesi, liivalossid ja rannavõrkpall. Miks mitte tähistada suvelapse sünnipäeva nii, et selles sisalduvad kõik need mõtted?

Kõigepealt vali välja rand, kuhu saaks pidu pidama minna. Mine ja vaata kindlasti ise järgi, kas rannas on mänguväljakuid või võrkpalliplatse. Kas seal saab pidada piknikku otse rannaliival või on selleks spetsiaalsed kohad või grilliplatsid? Uuri järgi, kas rannas saab leida väikese nurgakese ainult oma seltskonnaga peo pidamiseks või on rand kuumal suvepäeval pigem üle rahvastatud.

Järgmisena otsusta, keda sa rannapeole kutsud ja koosta külaliste nimekiri.

Kui peokoht välja vaadatud ning külaliste nimekiri valmis, vali pikniku menüü. Toidukorv ei pea olema suur. Suvepiknikul on teha muudki kui süüa. Menüü võiks olla lihtne ja värskendav. Igale pidulisele mõned võileivad või pirukad, veidi snäkke ja puuvilju ja marju. Väga oluline on, et varud kaasa piisavalt jooke, et soojal suvepäeval ei tekiks vedelikupuudust.

Kui sul on viitsimist ning aega, siis miks mitte üllatada oma külalisi ning pakkuda puuviljasalatit ananassist või greibikoorest õõnestatud kausikestes, surfilaua kujulisi võileibu või võrkpalli muffineid, vardasse lükatud vahukomme vaheldumisi aedmaasikate ja apelsinitükkidega või muud suviselt vahvat. Arvesta rannapikniku menüü koostamisel kindlasti sellega, et toit rikneb soojal temperatuuril kiiresti. Kui sul ei ole külmakasti või -kotti, vali toidud, mida saab ka sooja ilmaga toidumürgitust kartmata süüa!

Rannapeol väldi klaastaarat. Paki kaasa ühekordse nõud ning varu piisavalt salvrätte. Meelita lapsed mängimise vahepeal puhkama ja sööma-jooma varudes piknikule kaasa vahvaid teema piltidega või värvilisi taldrikuid, salvrätte ning joogitopse. Lemmiktegelase pildiga taldrikult maitseb peotoit alati veelgi paremini! Suvisele rannapeole sobivad hästi Puhhi ja Miki teemalised nõud, aga ka Väike Merineitsi või liivarannas peesitavad piraadid. Suuremate laste või täiskasvanute puhul vali rannapeole lihtsad suviselt värvilised punased, sinised, kollased nõud.

Nüüd on aeg mõelda, milliseid mänge või tegevusi võiks mererannas korraldada.

 

Tegevused ja mängud

Suvitaja teatejooks

Mängimiseks on vaja kahte paari plätusid, 2 snorgeldamise maski, 2 paari päikeseprille, kahte suuremat sorti T-särki, kaks rannapalli ning kaks rannakotti.

Jaota külalised kahte võistkonda. Kumbki võistkond moodustab rivi ning saab kangast koti koos tarvikutega (plätud, T-särk, päikeseprillid jne) ning rannapalli. Kangast kott asetatakse finiši joonele, täis puhutud rannapall lähtejoonel oleva esimese võistleja kätte. Esimene võistleja peab jooksma finishijooneni hoides rannapalli põlvede vahel. Jõudes sihtpunkti, võtab ta kotist kõik tarbed ja paneb endale selga ja võtab jälle ära, jookseb tagasi ning annab rannapalli teatena üle järgmisele mängijale. Mängu jätkatakse seni, kuni kõik võistlejad on saanud võistelda.

Kuum ananass

Mängimiseks on vaja võistlejaid ning rannapalli. Võistlejad moodustavad ringi, ning hakkavad kellaosuti liikumise suunas üksteisele palli viskama. Palli peab püüdja edasi viskama täpselt samast asendist kui ta palli püüdis ning nii kiiresti kui võimalik, sest kuum ananass „kõrvetab“. Kes palli visates asendit vahetab või palli maha pillab, langeb mängust välja.

Vee tassimine

Mängimiseks on vaja kahte tühja läbipaistvat plastpudelit ning kahte väikest shvammi (nõudepesushvamm)

Mängijad moodustavad kaks võistkonda. Kummagi võistkonna ette asetatakse tühi pudel. Võistlejate ülesanne on joosta veekoguni, kasta shvamm vette, joosta pudelini ning niristada shvammis olev vesi pudelisse. Järgmine võistleja kordab sama tegevust. Võidab see võistkond, kelle pudelis on mängu lõppedes kõige rohkem vett.

Uppuv laev

Mängimiseks on vaja lendavat taldrikut ning vett.

Jaota mängijad kahte võistkonda. Mõlema võistkonna mängijad istuvad üksteise taha. Kummagi võistkonna esimene mängija saab endale veega täidetud lendava taldriku. Mängijad peavad ulatama veega täidetud lendavat taldrikut üle oma pea järgmisele mängijale. Võidab võistkond, kelle lendavas taldrikus on viimase mängija kätte jõudes rohkem vett.

Rannapalli teatejooks

Märgi maha stardi ja finishi jooned ning jaota mängijad kahte võistkonda. Mõlema võistkonna mängijad seisavad üksteise taha rivvi. Kummagi võistkonna esimene mängija saab endale täis puhutud rannapalli.

Mängijad peavad jooksma finishijooneni ja tagasi hüpitades jooksmise ajal rannapalli õhus. Palli õhus hoidmiseks võib kasutada pead, käsi, jalgu või kogu keha. Palli ei tohi hoida pikalt käes või süles ning pall ei tohi ka maha kukkuda. Kui pall kukub maha läheb mängija lähtejoonele tagasi ning alustab algusest.

Võidab võistkond, kelle viimane mängija jõuab esimesena lõpp-joonele.

Liivalossi ehitamise võistlus

Peale hoogsaid võistlusi sobib hoo maha võtmiseks hästi üks vahva liivalossi ehitamine. Varusta külalised liivaämbrite, koogivormide ja liivakühvlitega ning anna piisavalt aega ehitamisest rõõmu tunda.

Kui lossid on valmis autasusta külalisi väikeste tänukingitustega.

Päikeselist sünnipäeva :)!

« Tagasi